Vše o magnetoterapii

Jak magnetoterapie pomáhá

Pulzní magnetoterapie se stala v posledním desetiletí velmi populární a dostupnou léčebnou metodou. Díky vývoji a technologickému pokroku již není magnetoterapie jen výsadou profesionálních sportovců a drahých rehabilitačních zařízení. Nyní ji můžete mít doma i vy.

Jde o přirozenou, neinvazivní a pro organismus šetrnou metodu při řešení různých zdravotních problémů. Působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni, což vede k potlačení, případně úplnému odstranění daných zdravotních potíží, očistě organismu a regeneraci buněk.

rehabilitace-magnetoterapie-lettino
magnetka-casso

Výhody pulzní magnetoterapie

Tuto metodu užíváme k léčení následků chorob i k jejich prevenci. K těmto účelům jsou určeny magnetoterapeutické přístroje, které nachází své uplatnění v medicíně, lázeňské léčbě i (čím dál častěji) v domácí péči.

Nejedná se ovšem o používání jednoduchých statických magnetů (náramků, bandáží nebo řetízků), ale o použití kvalitní, certifikované, vysoce účinné léčby nízkofrekvenčním pulzním magnetickým polem.

Pulzní magnetoterapie představuje účinnou alternativu současné nadužívané farmakologické léčby. Jednou z největších předností léčby pulzním magnetickým polem je její přirozený charakter, při kterém nedochází k vytvoření návyku, jako tomu často bývá při farmakologické léčbě. Taktéž není možné se touto léčebnou metodou předávkovat.

Podívejte se na naše produkty

U čeho pomáhá

Magnetoterapeutický přístroj DUO FORTE je určený k léčbě nízkofrekvenčním magnetickým polem v domácím i klinickém prostředí. DUO FORTE je aplikovatelný k léčbě v rámci fyzioterapie, také se zaměřením na konkrétní zdravotní obtíže. Použití je vhodné u pacientů se zmrzlým ramenem, tenisovým loktem nebo proleženinami (otlačeninami).

Pulzní magnetoterapie, co by léčebná metoda, přináší následující základní biologické efekty:

  • působí proti bolesti
  • regeneruje buňky a zlepšuje prokrvení
  • urychluje proces hojení
  • uvolňuje svalové napětí
  • odstraňuje otoky
  • posiluje imunitu
  • stimuluje růst a výstavbu kostní tkáně

Kontraindikace pro použití magnetoterapie: elektronické lékařské zařízení, v období těhotenství, při krvácení. Více o kontraindikacích zde. Před použitím čtěte návod na obsluhu.

magnety-podusky