Vše o magnetoterapii

Jak magnetoterapie pomáhá

Pulzní magnetoterapie se stala v posledním desetiletí velmi populární a dostupnou léčebnou metodou. Díky vývoji a technologickému pokroku již není magnetoterapie jen výsadou profesionálních sportovců a drahých rehabilitačních zařízení. Nyní ji můžete mít doma i vy.

Jde o přirozenou, neinvazivní a pro organismus šetrnou metodu léčby kloubů, kostí, svalstva, nervů i kůže. Působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni, což vede k potlačení, případně úplnému odstranění některých zdravotních potíží, očistě organismu a regeneraci buněk.

rehabilitace-magnetoterapie-lettino
magnetka-casso

Výhody pulzní magnetoterapie

Tuto metodu užíváme k léčení následků chorob i k jejich prevenci. K těmto účelům jsou určeny magnetoterapeutické přístroje, které nachází své uplatnění v medicíně, lázeňské léčbě i (čím dál častěji) v domácí péči.

Nejedná se ovšem o používání jednoduchých statických magnetů (náramků, bandáží nebo řetízků), ale o použití kvalitní, certifikované, vysoce účinné léčby nízkofrekvenčním pulzním magnetickým polem.

Pulzní magnetoterapie představuje účinnou alternativu současné nadužívané farmakologické léčby. Jednou z největších předností léčby pulzním magnetickým polem je její přirozený charakter, při kterém nedochází k vytvoření návyku, jako tomu často bývá při farmakologické léčbě. Taktéž není možné se touto léčebnou metodou předávkovat.

Podívejte se na naše produkty

U čeho pomáhá

Magnetoterapie je mimořádně účinná při působení na otoky (edémy). Magnetické pole rovněž rozšiřuje drobné cévy a zlepšuje prokrvení, čehož se využívá například při zmírnění následků cukrovky. Účinky se projevují také při léčbě migrén nebo ušního šelestu (tinnitu).

Uplatní se i v léčebném procesu některých psychických poruch (například spánkových) nebo autoimunitních chorob (Bechtěrevova choroba, revmatismus). Magnetoterapeutické přístroje Renaissance se používají také při artrózách i artritidách, paradentóze, pooperační rekonvalescenci, v procesu hojení ran, při ischiasu a při dalších obtížích pohybového aparátu.

Jednoznačným nástrojem je magnetoterapie také v boji proti moderním civilizačním chorobám.

magnety-podusky

Certifikáty

Magnetoterapeutické léčebné přístroje Renaissance splňují veškeré potřebné normy pro zdravotnické přístroje a požadavky na bezpečnost použití