Účinky magnetoterapie

Hlavní význam pulzní magnetoterapie lze shrnout, na základě vědeckých výzkumů i zkušeností společnosti ZES Brno, a.s. s přístroji Reanaissance, do následujících základních léčebných efektů:

 

Magnetismus, vyvolaný pulzním nízkofrekvenčním magnetickým polem, vytváří účinnou alternativu současné nadužívané farmakologické léčby. Vedle již zmíněných projevů je magnetoterapie i při domácím použití mimořádně účinná při léčbě otoku – edému, magnetické pole rovněž rozšiřuje drobné cévy a zlepšuje prokrvení, čehož se využívá například při zmírnění následků cukrovky. Mimořádně účinná je magnetoterapie při léčbě migrén nebo ušního šelestu – tinitu. Uplatní se i v léčebném procesu některých psychických poruch (například spánkových) nebo autoimunitních chorob (Bechtěrevova choroba, revmatismus).

Klienti značky Renaissance používají své speciálně sestavené magnetoterapeutické sety také při paradentóze, artrózách i artritidáchpooperační rekonvalescenci, v procesu hojení ran, při ischiasu, při dalších obtížích pohybového aparátu. Jednoznačným nástrojem je také v boji proti moderním civilizačním chorobám. Magnetoterapie není metodou určenou pouze pro starší nebo nemocný organismus. Sportovci znají magnetoterapii Renaissance z rehabilitačních procesů a využívají ji i pro relaxaci po namáhavém výkonu.

Pulzní magnetoterapie s úspěchem používá v oborech jakými jsou ortopedie, sportovní medicína, balneologie, rehabilitace, pediatrie, geriatrie, dermatologie, neurologie, stomatologie, urologie, interna ale i ve veterinární medicíně.

Jednou z největších předností léčby magnetem je její přirozený charakter, při kterém nedochází k vytvoření návyku, jak tomu naopak často bývá při farmakologické léčbě. Podrobný popis možných účinků a užití přístrojů Renaissance najdou zájemci o tuto značku v návodech použití a důkladné školení o možnostech využití nabízí autorizovaným prodejcům i výrobce – ZES Brno, a.s.